Sunday, September 14, 2014

Hortensia - saavutuse ja naiselikkuse sümbol

Kui mõned aedhortensia sordid on selgesti eristatavad, siis teiste erisusi peab ikka hoolega uurima, et üldse vahet teha ... minu väikesesse aeda on tänasega ära mahutunud kokku 12 hortensiat ... ja usun, et mõni madalam ja väiksem võib veel mahtuda... :)
 Aedhortensia 'Limelight', 2011 augustis istutatud, on tänaseks kena lopsakas põõsas.
 
Kirjade järgi peaks see olema 'Pee Wee', ostetud Baltezers'st kevadel 2014.
 
Tammelehine hortensia (Hydrangea quercifolia ) 'Snow queen' ('Flemygea'), tellitud Haveliz'st kevadel 2014. Sellel aastal õisi ei näita maikuu külmakahjustuste tõttu, ootame, kas lehed varsti värvuvad punakaks
 
Aedhortensia 'Tardiva' ostetud Tartu Puukoolist 2009. aasta sügisel. Umbes meetri kõrgune minu aias.
 
Aedhortensia 'Vanille Fraise', ostetud 2013. Šigulda laadalt.
 
Ainus suurelehine hortensia (Hydrangea macrophylla) 'You and me Together' ostetud 2013.suvel Aavikuemandalt. Kuigi kevadel olid peaaegu kõik nähtavad osad külmunud, siis nagu näha taastus kenasti!
 
Peaks olema Aedhortensia 'Kyushu', ostetud 2013 Võhma Juurikalt.
 
Ja nüüd siis need kolm sellel aastal istutatud hortensiat, mis ei õitsenudki: 
 Saagjas hortensia (Hydrangea serrata)  'Preziosa', ostetud Baltezers'st mais 2014. Ei kavatsenudki sellel aastal õitseda, kasvanud pole ta ka just palju...
 
Tammelehine hortensia (Hydrangea quercifolia ) 'Little Honey' tellitud Haveliz'st 2014.mais, õienupud külmusid
maikuu külmadega, seega õisi ma sellel aastal ei näe, kuid lehed hakkavad vaikselt juba punakaks muutuma.Karvane hortensia (Hydrangea aspera) 'Hot Chocolate' tellitud Haveliz'st 2014.mais, õienupud külmusid maikuu külmadega ära, seega tuleb oodata järgmist aastat!

Aedhortensia 'Pinky Winky', ostetud Baltezers'st sellel mais 2014
 
Ka aedhortensia 'Dart's Little Dot' ostetud Baltezers'st mais 2014 ei õitse sellel aastal.
 

6 comments:

 1. Nii palju põnevaid tegelasi! Mulle hortensiad väga meeldivad aga ma ei jõua neile piisavalt vett tassida, et neid suuremal hulgal oma aeda tuua.

  ReplyDelete
 2. hortensiad on tõesti imelised, üha enam ma neisse armun ja ilmselt kujuneb järgmine hooaeg hortensiajahi hooajaks, mul ruumi on ja sobivaid kohti peaks neile leiduma :)

  ReplyDelete
 3. Päris tubli ja tore kollektsioon Sul!!! Sellest tegelasest on kuidagi saamas ka minu nõrkus. Ja mulle tundub, et neid ei saa kuidagi liiga palju olla :D

  Mul endal on nendega ka plaanid, aga enne ei räägi, kui tegudele saan :)

  ReplyDelete
 4. Kui aias on hortensiad, pole sügisel küll enam vaja õhata püsilillede järele. Sinu omad on ilusad, sordid õiged :)ja ega kõik kevaded pole säärase rumala käitumisega kui tänavu, saad neist veel kaua rõõmu tunda.

  ReplyDelete
 5. Ilusad! Vat seda Tardivat tahan oma aeda ka. Ta on mul juba ammu nimekirjas.

  ReplyDelete
 6. Imeilusad. Kujutlen kui imeline sul veel reaalis on! :)

  ReplyDelete