Monday, August 16, 2021

Sünnipäeva mõtteid ja pilte

 Pildid Erly Tammet, Photo by Erli

Sünnipäeva tähistamise plaan tekkis mul 3 nädalat enne sünnipäeva ja seda tänu lõbustuspargile, mida Soome reisil külastasime. Lõbustuspark ei paku mulle piisavalt huvi, et seal terve päev veeta. Mulle piisas täiesti Ameerika mägedes lõbutsemisest ja ülejäänud aja istusin kohvikus sellel ajal kui lapselapsed koos vanematega lõbutsesid. Ja nii tekkis mul puhtalt igavusest mõte, et ehk oleks siiski tore ümmargust sünnipäeva koos sõpradega tähistada. Panin siis plaani paika, kes-kus-kuidas-millal! Ja nii see teoks saigi 6.augustil oma imelises koduaias! Muidugi oleks olnud lihtne tellida cateringist toit, aga otsustasin veidi teisiti. Ja mul on tõesti väga hea meel, et just nii vanal heal moel sai minu väike sünnipäeva pidu peetud. 

Vanal heal moel selles mõttes, et koukisin kuurist välja lauad ja pingid ja saunamajast kaltsuvaibad ning sättisime koos sõbrannaga need aias paika.

Tänapäeval on lihtne hankida paberist ühekordsed laudlinad ja ühekordsed palmilehest nõud. Muist toidud tegi ja tõi kohale armas joogaõpetaja Marika, muist valmistas kokaharidusega sõbranna Viktoria ja mehed said mõnusalt koos grillida ja meeste juttu ajada! 

Imemaitsva sünnipäevatordi sain sünnipäevakingituseks lapselapselt Jennilt.

Oli lihtne ja minu jaoks väga südamlik aiapidu! Ma olen väga tänulik kõigile sõpradele, kes mind aitasid ja selle päeva nii meeldivaks ja kirkaks tegid! 

Südamlikkust, lusti ja rõõmu pakkus Marika jooga ja soovide ring, kus kõik said väljendada oma soove, mida nad mulle sooviksid ja mida endale ja mida nad üle kõige oma elus armastavad ja väärtustavad.  


Mõned nendest soovidest panid mind mõtlema ja tekitasid tunde, et ehk on mul vaja oma ellu luua neid õhku visatud soove...
Näiteks soovis Ita, keda tunnen juba alates tudengiajast, kui koos raudteerühmas Krimmis seiklesime, minu ellu ühte lõbusat aednikku! :) Täna aias ringi jalutades tekitas see tunde, et jah, just ühte aednikku ma oma ellu vajangi! Ma ise olen ju rohkem aiakujundaja ja planeerija, kes aedniku rolli täidab vaid hädavajadusel! Pildil koos Ita ja Illariga


Teine mõte, mis mind kummitama jäi tuli minu parimalt sõbrannalt Marilt, kellega oleme kogenud lõbusaid ja meeldejäävaid reise,  ja kes soovis kinkida mulle ümber-maailmareisi kui see oleks võimalik! Kuigi mu esimene reaksioon oli, et milleks minna kuskile kaugele, kui kõik on olemas ka siinsamas.... jäi see mõte kummitama... nii, et kes teab :) 

Oli tore kuulda, et enamus mu sõpru armastavad üle kõige oma elus perekonda ja kodu. Samas oli innustav, et mu poeg armastab ülekõige rahu ja vaikust ja mina ise armastan üle kõige elu. 

Sinna elu sisse mahub mul nii perekond: lapsed ja nende pered, lapselapsed ja sõbrad, aga ka aed ja kodu ja hobid ja isegi töö, millega olen väga rahul. Mulle meeldib liikumine ja muutused, kuigi mõningaid muutusi elan väga raskelt üle. Valusad on need muutused, mis puudutavad tundeid ja minu hinge.... aga olen ikka enda rasked  ja valusad elukogemusi elanud intensiivselt ja tugevalt läbi, tundnud ja tunnetanud ennast ja enda ümber toimuvat ja seejärel jälle uue jõu ja kirega edasi liikunud. Selles protsessis on oluline, et minu ümber on alati olnud sõbrad. Olen kõigile oma sõpradele, nii neile kes täna minu kõrval kui ka neile, kellega meie teed on lahku läinud, südamest  tänulik.

Seekord jäid pildile need sõbrannad, keda seob ühine hobi jooga. Mis ei tähenda, et teised sõbrannad kuidagi vähem tähtsad mulle oleksid. 

Seekordne pidu lõppes meil tantsuga, millest kahjuks kvaliteetseid pilte ei ole, aga hinges on tantsurütmid kõigil neil, kes jaksasid ära oodata! Olin küll tantsuplatsi sauna eesruumi varakult valmis kujundanud, siiski läks õige kaua aega enne kui jõudsime tantsuni... kuid lõpuks lõbusamad kepslesid kuni varaste hommikutundideni!

Tänud teile kallid sõbrad, tänu teile oli mul väga meeleolukas päev. Need, kes sellel korral osaleda ei saanud, nendega kohtume järgmisel aastal umbes samal ajal ja samas kohas :) 

 


No comments:

Post a Comment