Tuesday, July 21, 2009

Roosid ja muud kaunitarid

Sellel pildil (vasakult esimene) on minu esimene roos, mille nime olen "kaotanud", aga ta on tubli iga ilmaga! Järgmine on Austini William Morris, mis päikeses särab, kuid vihma käes on tõeline "nätsakas"! Tess of d`Urbervilles kasvab varjus ja elab ka vihmad üle.
Tantau Duftrausch lõhnab nimele vääriliselt.

Tüvele poogitud Centenaire de Lourdes roosil napib paraku õisi. Tüviroosil on eriti oluline, et õite hulk oleks suur ja õitseks pidevalt. Aasta tagasi ei osanud sellistele pisidetailidele veel tähelepanu pöörata!:(

Lady Rose on tubli iga ilmaga (all vasakul), tema kõrval näitab mulle esimest õit kevadel istutatud Tantau Austriana ja Ashram. Viimane on Hansaplanti konkursil 2007. aasta kaunitariks tituleeeritud ja ka sellel aastal tunnustust leidnud roos.


Minu selle aasta rooside lemmik on Grimaldi - pildi keskel - Delbardi mitmeärviliste õitega roos, mis peenral ilusamgi kui pildil.

Inglise Janet(ülal paremal) ja Jubilee Celebration (all vasakul) on kaunid ilusate ilmadega, meie vihmases kliimas kipuvad nad pisut longu vajuma!

Tantau Piroschka (all paremal) näitab alles esimest õit minu aias...kirjelduse järgi peaks olema sama vihmakindel kui Grimaldi.


Lisaks roosidele näitavad oma õite ilu teisedki püsikud...

- õitsemist lõpetamas on varajane sinine floks kõrvuti hosta ja salveiga;

- valged kauniõielised ja vaasiski püsivad valgeõieliste lillede nime pean veel leidma;

- liiliaid pole mul palju, kuid need, mis on, meeldivad mulle eriti;

- kellukad, monardad ja sõrmkübarad...

- astilbed on lõpuks leidnud vääriliselt kauni koha minu aias. Antud pildil punased, valged veidi tagaplaanil ei jäänud sellele pildile!

1 comment: